„Mocniejsza wersja” produktu nagrodzonego Złotym Medalem na V Warsaw Spirit Competition.
Z czeluści historii
Legenda głosi, że dawno temu w okolicach Sandomierza pojawili się Wikingowie. Nie wiemy, czy przypłynęli Wisłą, czy też przylecieli Wizzairem. To zresztą nieistotne. Ważne, że najazd tych groźnych i okrutnych wojowników skończył się ich klęską. Przyczyną porażki była przepyszna nalewka wiśniowa, którą najeźdźcy zbyt obficie się raczyli. Pojmani w dyby przez lokalnych pachołków twierdzili, że w ogóle nie czuli alkoholu i sądzili, że to sok wiśniowy. Dzień później ścięto im głowy na rynku w Sandomierzu.
Tak, dla takiej wiśniówki łatwo stracić głowę. Uważaj!
Opis:
Nalewka wiśniowa wytwarzana naturalnie tylko z 3 składników: wiśni z pestkami, cukru i alkoholu etylowego. Ma niską zawartość alkoholu 17,5. Nie jest słodka i wszystko co czujemy to esencja owoców o migdałowym smaku (pochodząca z nasion). Jest to wyrób wykonany ręcznie. Wywodzi się z polskiej tradycji przyrządzania nalewki. Jest to alkohol rzemieślniczy o wysokim standardzie.
UWAGA! Produkty wykonujemy z owoców. Możliwe są różnice w poszczególnych rocznikach. Ewentualne osady są dopuszczalne i wynikają z właściwości produktów.
Profil smakowy:
Kolor głęboki, wiśniowy. Czysty, kwaskowy zapach soku z wiśni, nie czuć pestek. Smak kwaśny, idealny dla lekkiej wiśniówki – sok, owoc, nie ma pestek, nie ma wyczuwalnego cukru, może lekko nuta morwy. Kwaśny, owocowy lekki smak pełen wiśni, czystego soku, nie czuć nic alkoholu, nic cukru. Doskonale zrobiona wiśniówka. W finiszu owoc wiśni robi się jeszcze bardziej kwaskowy i idzie w kierunku nawet cytryny.