0%

Wiśniówka na Ginie 18%

32,00 99,00 

Zapakować w pudełko prezentowe?
gift_pack_img
SKU: Brak danych Kategoria:

Z czeluści historii

 Jak zakładamy, dawno temu w okolicach Sandomierza pojawili się Wikingowie. Nie wiemy, czy przypłynęli Wisłą, czy też przylecieli Wizzairem. To zresztą nieistotne. Ważne, że najazd tych groźnych i okrutnych wojowników skończył się ich klęską. Przyczyną porażki była przepyszna nalewka wiśniowa, którą najeźdźcy zbyt obficie się raczyli. Pojmani w dyby przez lokalnych pachołków twierdzili, że w ogóle nie czuli alkoholu i sądzili, że to sok wiśniowy. Dzień później ścięto im głowy na rynku w Sandomierzu.

Tak, dla takiej wiśniówki łatwo stracić głowę. Uważaj! Ale tak serio, to nie byli Wikingowie, tylko rycerze króla Artura. Zaczęli do tej nalewki dodawać gin. Bez toniku.

Opis produktu

Klasyczna nalewka wiśniowa wytwarzana naturalnie tylko z 3 składników: wiśni z pestkami, cukru i alkoholu etylowego oraz przypraw. W tym przypadku do produkcji używamy przypraw charakterystycznych dla ginu.

Ma niską zawartość alkoholu (do 18%). Nie jest słodka i wszystko co czujemy to esencja owoców o migdałowym smaku (pochodząca z nasion). Jest to wyrób wykonany ręcznie. Wywodzi się z polskiej tradycji przyrządzania nalewki. Jest to alkohol rzemieślniczy o wysokim standardzie.

Informacje dodatkowe

Waga1 kg
Pojemność

0.5 L, 0.7 L, 0.1 L

Może spodoba się również…

Shopping Cart