0%

Irish Łysko Moja Żono – destylat jęczmienny 38%

39,00 139,00 

Zapakować w pudełko prezentowe?
gift_pack_img
SKU: Brak danych Kategoria:

Produkt nagrodzony na V Warsaw Spirit Competition (2022) medalem PODWÓJNE ZŁOTO!

Destylat zbożowy maturowany drewnem. Tworzony w inspiracji produktami z Irlandii. Nie jest to klasyczna whiskey lecz nasza wariacja na ten temat.

Profil smakowy:
Zapach słodki, rumowy, nuty wiśni, gruszy, liści owoców sadu, melasy. W smaku dużo słodkiej melasowej słodyczy, przypomina rumy Tuzemskie, sporo wiśni. Finisz rumowy, owocowy, nuta wędzonych owoców, zwłaszcza wiśni, anyż. Dużo bardziej smak rumu, niż whisky.

Historia napoju

Każdy mieszkaniec naszej Galaktyki z pewnością przynajmniej raz słyszał tę piękną piosenkę. To największy przebój grupy Queen napisany przez jej wokalistę Roberta Planta w 1834 roku.

Inspiracją tej poetyckiej pieśni była żona autora Lukrecja Borgia, przez bliskich zwana „Łyską”. Prawdopodobnie ze względu na kaczy chód.

Robert rozpoczął prace nad utworem w malowniczym irlandzkim zamku „Whiskey in the Jar” położonym nad jeziorem Wiktorii. Początkowo utwór był napisany w tonacji K-dur, ale potem w trakcie prób został przetransponowany do M-dur. Dodatkowo w tle dołożono szum pobliskiego strumienia.

Przyłóż ucho do szyjki, na pewno go usłyszysz.

 

Informacje dodatkowe

Waga1 kg
Pojemność

0.5 L, 0.7 L, 0.1 L

Shopping Cart